MZ o zasadach realizacji recept na leki o kategorii "Rpw"

PRAWO

Autor: KOIA/ rynekaptek.pl   06-10-2014, 16:15

MZ o zasadach realizacji recept na leki o kategorii "Rpw"

Ministerstwo Zdrowia dopowiada na pismo farmaceuty w sprawie wystawiania i realizacji recept na leki o kategorii dostępności "Rpw".

Przy zastosowaniu zapisów: rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 21 sierpnia 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków odurzających, substancji psychotropowych, prekursorów kategorii 1 i preparatów zawierających te środki lub substancje oraz rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 11 września 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie recept lekarskich, należy wziąć pod uwagę czas ich obowiązywania w czasie wystawiania recepty, a nie jej realizacji.

Zgodnie z par. 13 rozporządzenia w sprawie środków odurzających, substancji psychotropowych, prekursorów kategorii 1 i preparatów zawierających te środki lub substancje, recepty wystawione przed dniem wejścia z życie rozporządzenia podlegają realizacji zgodnie z dotychczasowymi przepisami

W przypadku rozporządzenia w sprawie recept należy wskazać, że zmieniane przepisy odnoszą się do kwestii wystawiania recept, w związku z czym wszystkie recepty wystawione przez lekarza przed wejściem w życie rozporządzeń powinny być realizowane na starych zasadach.

Więcej: http://www.koia.kielce.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH