MZ powołuje zespół do prac nad zmianą prawa farmaceutycznego

PRAWO

Autor: dziennikmz.gov.pl/rynekaptek.pl   20-10-2016, 15:06

MZ powołuje zespół do prac nad zmianą prawa farmaceutycznego Minister Zdrowia powołał zespół, który zajmie się pracami nad ustawą o prawie farmaceutycznym.

Minister zdrowia powołał zespół ds. opracowania projektu nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne. W składzie zespołu nie ma przedstawicieli NIA. Nie podano też terminu, w jakim założenia projektu mają być przedstawione szefowi resortu zdrowia.

Minister Zdrowia wydał zarządzenie z dnia 19 października 2016 r. w sprawie powołania Zespołu do spraw opracowania projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne oraz niektórych innych ustaw.

Jak zapisano w zarządzeniu, celem pracy Zespołu jest dokonanie analizy przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne pod kątem zmian wynikających z bieżących potrzeb prawidłowego stosowania prawa oraz spójności z prawem Unii Europejskiej.

Zespół przygotuje projekt noweli ustawy Prawo farmaceutyczne na podstawie zaakceptowanych przez przewodniczącego rozwiązań. Tym przewodniczącym został wiceminister zdrowia, Krzysztof Łanda. Jego zastępcą - Ewa Warmińska, zastępca dyrektora w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia.

Ponadto w skład zespołu weszli urzędnicy: MZ, GIF, URPL, GIS, AOTMiT i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Jakub Banaszek, 25-letni doradca ministra, radny dzielnicy Ochota m.st. Warszawa, przewodniczący Stowarzyszenia Chełmianie (Polska Razem Zjednoczona Prawica).

Jak dodano, w pracach zespołu mogą uczestniczyć inne osoby, jeśli zostaną zaproszone przez przewodniczącego lub jego zastępcę.

W przeciwieństwie do zarządzeń powołujących dotychczasowe ministerialne zespoły, nie podano terminu, kiedy minister zdrowia będzie mógł się zapoznać z efektem prac. Poinformowano jedynie, że "z dniem przedłożenia projektu, zespół ulega rozwiązaniu.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia – 20 październik 2016 roku.

Więcej: http://dziennikmz.mz.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH