MZ: projekt rozporządzenia ws. laboratoriów badających skład dymu papierosowego

PRAWO

Autor: RCL/rynekaptek.pl   07-07-2016, 14:08

MZ: projekt rozporządzenia ws. laboratoriów badających skład dymu papierosowego   Zmiany w rozporządzeniu dotyczącym laboratoriów badających skład dymu papierosowego

Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia MZ w sprawie wykazu laboratoriów przeprowadzających weryfikację maksymalnego poziomu wydzielanych substancji smolistych, nikotyny i tlenku węgla w dymie papierosów.

Jak podaje resort zmiany w rozporządzeniu wynikają z konieczności wdrożenia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/40/UE z dnia 3 kwietnia 2014 r. w sprawie zbliżenia przepisów ustawowych, wykonawczych i administracyjnych państw członkowskich w sprawie produkcji, prezentowania i sprzedaży wyrobów tytoniowych i powiązanych wyrobów.

Zmiany dotyczą treści artykułu 10. ww. ustawy i są związane z wdrożeniem art. 3 i 4. dyrektywy – dotyczących odpowiednio maksymalnego poziomu wydzielanych substancji smolistych, nikotyny, tlenku węgla i innych substancji oraz metody pomiaru tych substancji. Do pomiaru wspomnianych substancji będą stosowane odpowiednio uznane na szczeblu międzynarodowym normy ISO.

Termin składania uwag mija w dniu 26 lipca 2016 r.

Projekt został opublikowany na stronie internetowej MZ BIP oraz na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Więcej: legislacja.rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH