MZ za zmianami w budżecie refundacyjnym za 2017

PRAWO

Autor: RCL/ rynekaptek.pl   28-08-2017, 09:10

MZ za zmianami w budżecie refundacyjnym za 2017 W związku ze zmianami nastąpi całkowite zwiększenie budżetu na refundację o kwotę 669 034 000 zł

Resort Zdrowia warunkowo przyjął tekst zmian w rozporządzeniu w sprawie podziału kwoty środków finansowych w 2017 r. stanowiącej wzrost całkowitego budżetu na refundację.

Projekt znowelizowanego rozporządzenia skierowany został do Rządowego Centrum Legislacji.

Tegoroczny budżet refundacyjny uległ zmianie jeśli chodzi o sfinansowanie terapii dotychczas nieobjętych refundacją leków, które nie mają swojego odpowiednika refundowanego w danym wskazaniu - o 145 779 000 zł (z 72,8 mln do 218,6 mln zł).

Nakłady będą również wyższe na refundację na leki w wybranych grupach limitowych wynikających ze zmian w ChPL lub ze zmiany praktyki klinicznej. Tu zaplanowano wzrost o 16 mln zł (z 8 do 24 mln zł).

W związku ze zmianami nastąpi całkowite zwiększenie budżetu na refundację o kwotę 669 034 000 zł.

Powyższa nowelizacja podyktowana jest projektowaną przez NFZ zmianą plany finansowego Funduszu na rok 2017, zakładającą zwiększenie całkowitego budżetu na refundację, a wynikającą ze zwiększenia nakładów NFZ na finansowanie innowacyjnych technologii lekowych.

Resort zdrowia przyjął także warunkowo analogiczne rozporządzenie dotyczące podziału kwoty wzrostu wydatków na refundację w 2018 roku.

Więcej: https://legislacja.rcl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH