MZ: zmiany w podziale budżetu na refundację

PRAWO

Autor: dziennikustaw.gov.pl/ rynekaptek.pl   27-09-2016, 11:34

MZ: zmiany w podziale budżetu na refundację MZ przewiduje więcej pieniędzy na sfinansowanie leków

Minister zdrowia opublikował rozporządzenie z dnia 21 września 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie podziału kwoty środków finansowych stanowiącej wzrost całkowitego budżetu na refundację.

Rozporządzenie zmienia podział kwoty środków finansowych.

Na finansowanie dotychczas nieobjętych refundacją leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobów medycznych, które nie mają swojego odpowiednika refundowanego w danym wskazaniu, z zakresu, o którym mowa w art. 15 ust. 2 pkt 14–16 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 581), czyli leków środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych dostępnych w aptece na receptę, leków stosowanych w programach lekowych i katalogu chemioterapii, zamiast zapisanej wcześniej kwoty 238 mln zł zaplanowano 382,16 mln zł.

Na finansowanie przewidywanego wzrostu refundacji w wybranych grupach limitowych wynikającego ze zmian w Charakterystyce Produktu Leczniczego lub ze zmian praktyki klinicznej przeznacza się 40 mln zł, zamiast dotychczas planowanych 27 mln zł.

Na refundację, w części dotyczącej finansowania świadczeń, o których mowa w art. 15 ust. 2 pkt 14 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych wpisano 513 674 000 zł, zastępując wcześniej planowaną kwotę 338 060 000 zł.

Więcej: http://dziennikustaw.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH