Naganne praktyki recepturowe aptek będą wyjaśniane

PRAWO

Autor: OIA Katowice/rynekaptek.pl   10-06-2011, 09:43

Naganne praktyki recepturowe aptek będą wyjaśniane

Pacjenci skarżą się, że niektóre apteki odmawiają wykonywania refundowanych leków recepturowych lub w ogóle odmawiają ich wykonania - informuje Śląska Izba Aptekarska.

“Coraz częściej do izby wpływają skargi pacjentów, na apteki odmawiające wykonywania leków recepturowych pod pretekstem braku składników, które jak się okazuje bez problemów są dostępne w hurtowniach farmaceutycznych“ – ocenia Izba.

Wpływają także skargi, z których wynika, że apteki proponują pacjentom wykonywanie leków recepturowych za pełną odpłatnością z wykorzystaniem leków gotowych, gdy tymczasem te same leki można wykonać ze składników refundowanych.

Także część aptek informuje Izbę o tym, że realizują leki recepturowe pacjentom, którym odmówiono ich realizacji w wielu uprzednio odwiedzonych aptekach.

Pomijając rzeczywiste problemy z wykonaniem leku recepturowego, które czasami też występują, wiele skarg wskazuje na umyślne unikanie wykonywania leków recepturowych, nieodpowiednie zaopatrzenie w substancje recepturowe lub nieudolność kierownika odpowiedzialnego za właściwe kierowanie apteką.

Dlatego szef Izby, Stanisław Piechula zapowiada, że „wszelkie takie skargi i informacje wpływające do Izby będą kierowane do inspekcji farmaceutycznej z prośbą o wyjaśnienie“.

Więcej: http://www.katowice.oia.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH