NFZ przypomina jak korzystać z karty EKUZ

PRAWO

Autor: nfz.gov.pl/rynekaptek.pl   07-07-2016, 14:38

NFZ przypomina jak korzystać z karty EKUZ Wyjeżdżając na wakacje nie zapomnij o Karcie EKUZ

Ubezpieczenie zdrowotne honorowane również w krajach Unii Europejskiej i EFTA? Taką możliwości daje karta EKUZ wydawana przez NFZ, która najlepiej sprawdza się podczas wakacyjnych urlopów.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), jest dokumentem potwierdzającym prawo do korzystania ze świadczeń zdrowotnych na terenie państw UE oraz EFTA.

Dzięki Karcie w przypadku nagłych problemów ze zdrowiem można skorzystać z opieki medycznej, gwarantowanej przez publiczny system ubezpieczeń kraju, w którym wystąpiła pilna potrzeba skorzystania z usług lekarza.

Osoby posiadający kartę, będą traktowane tak samo jak mieszkańcy danego kraju. Warto wiedzieć, że w większości krajów UE/ EFTA część kosztów jest pokrywana przez pacjentów na zasadzie opłat bezpośrednich. Dlatego przed wyjazdem na wymarzony urlop warto sprawdzić jaki zakres bezpłatnej pomocy medycznej będzie można uzyskać w razie choroby czy wypadku.

O Kartę mogą ubiegać się osoby objęte obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym oraz członkowie rodziny zgłoszeni do ubezpieczenia.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH