NIA do kierowników aptek: działajcie zgodnie z przepisami

PRAWO

Autor: NIA/rynekaptek.pl   08-03-2012, 11:31

Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, Grzegorz Kucharewicz, w wydanym komunikacie przestrzega wszystkich kierowników aptek przed działaniami niezgodnymi z prawem, w szczególności przed udziałem aptek w jakichkolwiek programach lojalnościowych i rabatowych.

Szef NIA powołuje się przy tym na przepisy dotyczące zakazu reklamy aptek zawarte w ustawie o refundacji leków. Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej przypomina ponadto kierownikom aptek, że :

• jako osoby odpowiedzialne za prowadzenie apteki ogólnodostępnej, w przypadku podjęcia czynności administracyjnych przez wojewódzkie inspektoraty farmaceutyczne, stają się oni ważnym podmiotem tych postępowań, co skutkuje tym, że każdy wyrażany przez kierownika apteki pogląd może być potraktowany jako stanowisko strony i może być oceniane przez organy nadzoru w kontekście jego zgodności z prawem oraz , że,

• stwierdzenie przez WIF sprzecznego z prawem działania aptek może skutkować oceną działania kierownika apteki pod kątem art. 45 ustawy o izbach aptekarskich, dotyczącego odpowiedzialności zawodowej. Podejrzenie niezgodności z prawem działań kierownika apteki może bowiem powodować, wszczęcie postępowania przez Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, a w konsekwencji może być podstawą do orzekania kar za stwierdzone przez sąd przewinienia zawodowe.

"Z tych względów NIA jeszcze raz prosi o przemyślane i ostrożne wyrażanie opinii oraz podejmowanie decyzji w przypadku gdy mogą one budzić jakiekolwiek wątpliwości co do ich zgodności z obowiązującymi przepisami" - dodaje prezes Kucharewicz.

Więcej: http://nia.org.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH