NIA: inspekcja niesłusznie umarza postępowania

PRAWO

Autor: NIA/rynekaptek.pl   07-09-2012, 12:02

Naczelna Izba Aptekarska wydała stanowisko w związku z sygnałami, że organy nadzoru farmaceutycznego odstępują od prowadzenia postępowań w sprawie reklamy aptek w przypadku umorzenia postępowania.

NIA przypomina, że wraz z wprowadzeniem zakazu reklamy aptek i ich działalności, przepisy ustawy Prawo Farmaceutyczne wyposażają wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego, czyli organ sprawujący nadzór nad przestrzeganiem ustawy w zakresie reklamy aptek, w prawo wydawania decyzji administracyjnych.

"Ustawa Prawo farmaceutyczne przewiduje wydawanie przez nadzór farmaceutyczny dwóch rodzajów decyzji. Pierwsza z wymienionych decyzji dotyczy nakazania przez wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego zaprzestania prowadzenia reklamy apteki, druga zaś dotyczy nałożenia kary pieniężnej za prowadzenie niezgodnej z prawem reklamy aptek" - informuje dr Grzegorz Kucharewicz, prezes NRA.

Jego zdaniem, wojewódzki inspektor farmaceutyczny będzie również spotykał się z takimi sytuacjami gdy wszczęte postępowanie dotyczące prowadzenia niezgodnej z prawem reklamy, z uwagi na odstąpienie strony od jej prowadzenia będzie musiało zostać umorzone.

"Umorzenie postępowania nie jest jednak tożsame z zamknięciem, na tle przepisów ustawy Prawa farmaceutycznego, drogi do prowadzenia postępowania dotyczącego prowadzenia niedozwolonej reklamy" - uważa szef samorządu aptekarskiego.

Więcej: http://nia.org.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH