NIA: karanie za brak bezpłatnych dyżurów aptek - kuriozalne

PRAWO

Autor: NIA/rynekaptek.pl   13-06-2013, 17:36

NIA: karanie za brak bezpłatnych dyżurów aptek - kuriozalne

Naczelna Rada Aptekarska protestuje przeciwko wprowadzeniu instrumentu egzekucji ustaleń w zakresie godzin otwarcia aptek ogólnodostępnych (dyżurów aptek) w postaci kar administracyjnych.

W związku z informacją o przygotowywaniu założeń do projektu ustawy o poprawie funkcjonowania organizacji wykonywania zadań publicznych przez jednostki samorządu terytorialnego, w wersji skierowanej do rozpatrzenia przez Stały Komitet Rady Ministrów, w imieniu samorządu aptekarskiego zgłaszam stanowczy sprzeciw odnośnie proponowanego w ustawie Prawo farmaceutyczne rozwiązania, polegającego na wprowadzeniu instrumentu egzekucji ustaleń w zakresie godzin otwarcia aptek ogólnodostępnych (dyżurów aptek) w postaci kar administracyjnych, nakładanych na właścicieli aptek przez właściwych wojewódzkich inspektorów farmaceutycznych - informuje Grzegorz Kucharewicz, prezes NRA w piśmie adresowanym do Małgorzaty Hirszel, sekretarza Stałego Komitetu Rady Ministrów.

Naczelna Rada Aptekarska wielokrotnie przedstawiała stanowisko, że obciążanie właścicieli aptek kosztami nocnych dyżurów, pełnionych w celu zaspakajania zbiorowych potrzeb wspólnoty bez stosownego ekwiwalentu, narusza podstawowe zasady demokratycznego państwa prawa.

Jak wykazały wyliczenia, koszt jednego 12. godzinnego dyżuru nocnego w dni powszednie wynosi ok. 300 zł, zaś w dni wolne od pracy 400 złotych.

NIA za niedopuszczalne uważa obciążanie właścicieli aptek pełnymi kosztami związanymi z pełnieniem dyżurów, a za kuriozalne obciążanie ich karami za działalność wykonywaną przez nich bezpłatnie.

Więcej: http://nia.org.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH