Nie skontrolował punktu aptecznego za pieniądze. Trwa proces urzędnika NFZ

PRAWO

Autor: kielce.wyborcza.pl/rynekaptek.pl   09-02-2017, 12:38

Nie skontrolował punktu aptecznego za pieniądze. Trwa proces urzędnika NFZ Dlaczego nie skontrolowano punktu aptecznego w Imielnie, w którym znacznie zwiększyła się sprzedaż leków przeciwzakrzepowych? Tym zajmuje się sąd.

W środę 8 lutego br. obyła się kolejna rozprawa oskarżonego o korupcję byłego kierownika Świętokrzyskiego OW NFZ. Miał on przyjmować pieniądze w zamian za nieskontrolowanie punktu aptecznego, w którym dochodziło do nieprawidłowości.

Chodzi o sprawę, w której właścicielka punktu aptecznego w Imielinie, oskarżyła urzędnika świętokrzyskiego NFZ o korupcję – czytamy na stronie Gazety Wyborczej w Kielcach.

Kobieta twierdziła, że ona i jej siostra dentystka od stycznia 2009 do marca 2013 roku wręczyły kierownikowi 145 tys. zł w zamian za to, żeby apteka nie była skontrolowana.

Podczas jednej ze wcześniejszych rozpraw kobieta zeznała, że kiedy przestała płacić pracownikowi NFZ, funkcjonowaniu prowadzonej przez nią placówki zaczęła przyglądać się policja.

Podczas rozprawy Sąd Rejonowy w Kielcach ustalał, czy oskarżony rzeczywiście miał wskazania do skontrolowania punktu aptecznego w Imielnie.

Nawiązał do pisma z centrali NFZ, która nakazała Oddziałowi skontrolowanie aptek, gdzie znacznie wzrosła sprzedaż leków przeciwzakrzepowych.

Według zeznań byłego podwładnego oskarżonego, punk apteczny w Imielinie znajdował się na liście placówek, które miały być poddane kontroli.

Jak podaje Wyborcza, obok nazwy placówki postawiono nawet wykrzyknik, co miało świadczyć o tym, że wzrost refundacji na leki przeciwzakrzepowe był znaczący.

Kolejna rozprawa odbędzie się 22 marca br.

Więcej: http://kielce.wyborcza.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH