NIK nie będzie kontrolował zapłaty za poprawnie wystawione recepty

PRAWO

Autor: NIL/rynekaptek.pl   21-09-2012, 13:41

Najwyższa Izba Kontroli poinformowała Naczelna Radę Lekarską, iż nie podejmie wnioskowanej 12 lipca br. kontroli trybu zawierania przez Narodowy Fundusz Zdrowia porozumienia ze świadczeniodawcami zwiększającego kontrakt o dodatkowe świadczenia w postaci poprawnego wystawiania recept na leki refundowane.

Działania Funduszu mają zostać ocenione w ramach kontroli wykonania planu finansowego za 2012 rok - podaje NRL.

Jak poinformował NRL dyrektor Departamentu Zdrowia NIK Lech Rejnus, NFZ zawarł 481 porozumień „intencyjnych" ze świadczeniodawcami realizującymi umowy w zakresie leczenia szpitalnego - Szpitalne Oddziały Ratunkowe i Izby Przyjęć oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

„Porozumienia te stały się załącznikami do zawartych aneksów do umów, których warunki realizacji i rozliczenia zostały określone w Zarządzeniu Nr 39/2012/DSOZ Prezesa NFZ z dnia 6 lipca 2012 roku zmieniającym zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju: leczenie szpitalne i Zarządzeniu Nr40/20127DSOZ Prezesa NFZ z dnia 6 lipca 2012 roku zmieniającym zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Łączny koszt zrealizowanych świadczeń w lipcu 2012 wyniósł 1825 zł. W związku z powyższym biorąc pod uwagę śladowa kwotę wypłaconą przez NFZ, Najwyższa Izba Kontroli nie podejmie obecnie wnioskowanej przez Pana kontroli. Opisane wyżej działania Funduszu zostaną ocenione w ramach kontroli wykonania planu finansowego za 2012 r.” - napisał Rejnus w piśmie do NRL.

Więcej:  www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH