„No 2” to dwie ampułki czy dwa opakowania?

PRAWO

Autor: OIA Lublin/rynekaptek.pl   12-05-2015, 10:03

„No 2” to dwie ampułki czy dwa opakowania? Trudna sztuka czytania recept (fot. Fotolia/PTWP)

Jeden z farmaceutów zastanawiał się, czy zapis lekarza na recepcie „No 2” powinien potraktować jako dwie ampułki, czy dwa opakowania?

 Zdaniem ekspertów OIA w Lublinie zapis taki należy traktować jako 2 ampułki (brak określenia „ op” , „ lag”).
Zgodnie z § 7 rozporządzenia w sprawie recept : „ Ilość leku, leku recepturowego, środka spożywczego przeznaczenia żywieniowego, wyrobu medycznego oraz surowca farmaceutycznego przeznaczonego do sporządzenia leku recepturowego określa się cyframi arabskimi lub słownie, a ilość surowca farmaceutycznego przeznaczonego do sporządzenia leku recepturowego będącego środkiem , przeznaczonym do nadania odpowiedniej postaci leku, można również określić wyrazami „ ilość odpowiednia”, „ quantum satis” lub „q.s.”

Źródło: OIA w Lublinie

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH