Nowe rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących

PRAWO

Autor: OIA Katowice/rynekaptek.pl   10-04-2013, 12:09

Śląska Izba Aptekarska przedstawiła opracowanie związane z rozporządzeniem ministra finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących opublikowanym 15 marca br. w Dzienniku Ustaw poz. 363 . Zawiera ono kilka przepisów uzupełniających i doprecyzowujących.

Opracowanie przygotowała Ewa Kłoda, doradca podatkowy Śląskiej Izby Aptekarskiej. Przypomina, że rozporządzenie wprowadza zmiany dotyczące dodatkowych ewidencji oraz zmiany w wyglądzie paragonów pojedynczych oraz dobowych - zmiany wchodzą w życie od 1 października 2013 roku.

Wprowadza także obowiązkowe wzory zgłoszeń, zawiadomień i wniosków związanych z zakupem nowych drukarek, likwidacją starych drukarek i zmianą miejsca użytkowania drukarki.

W przypadku likwidacji kasy, zakupu nowej kasy, zmiany miejsca użytkowania kasy lub zmiany serwisanta kas - zgłoszenia do Urzędu Skarbowego należy dokonać na załączonych do rozporządzenia wzorach druków.

Ponadto w rozporządzeniu przypomniano o obowiązku ewidencjonowania w kasie fiskalnej pobranej zaliczki na poczet dostawy towarów, jeżeli jest pobrana od osoby fizycznej.

Ustalono też ostateczny termin na wydrukowanie raportu fiskalnego okresowego (miesięcznego) na dzień 25. miesiąca następującego po danym miesiącu.

Więcej: http://katowice.oia.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH