NPWZ pielęgniarki lub położnej powinien zawierać cyfry i literę

PRAWO

Autor: NFZ Gdańsk/ rynekaptek.pl   20-09-2016, 13:02

NPWZ pielęgniarki lub położnej powinien zawierać cyfry i literę W kodzie kreskowym numeru prawa wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej, występującym na recepcie, nie można zawrzeć litery A lub P

Pomorski oddział NFZ przypomina aptekom o zachowanie należytej staranności przekazywania do Funduszu danych uzyskanych techniką automatycznego odczytu numeru prawa wykonywania zawodu pielęgniarki lub położnej.

Zgodnie z §2 ust. 1 pkt. 29 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2011 r. w sprawie informacji gromadzonych przez apteki oraz informacji przekazywanych Narodowemu Funduszowi Zdrowia (Dz.U. z 2014 r. poz. 122 z późn. zm.), zakres gromadzonych przez apteki i przekazywanych oddziałowi wojewódzkiemu Funduszu informacji zawierających dane o obrocie lekami, środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobami medycznymi objętymi refundacją, wynikające ze zrealizowanych recept wystawionych przez osobę uprawnioną, obejmuje umieszczony na recepcie numer prawa wykonywania zawodu osoby uprawnionej - przypomina OW NFZ.

W związku z faktem, że w kodzie kreskowym numeru prawa wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej, występującym na recepcie nie można zawrzeć litery A lub P, Fundusz prosi o zachowanie należytej staranności przekazywania do POW NFZ danych uzyskanych techniką automatycznego odczytu (NPWZ pielęgniarki lub położnej przekazywany w komunikacie elektronicznym powinien zawierać cyfry i literę).

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH