NRA – GIF: korespondencja na niedomówienia

PRAWO

Autor: NIA, ms/rynekaptek.pl   16-10-2014, 08:05

NRA – GIF: korespondencja na niedomówienia NRA - GIF korespondencja z niedomówieniami

Naczelna Rada Aptekarska wystąpiła o interpretację przepisów do Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Odpowiedzi uzyskała, jednak - jej zdaniem - w niektórych przypadkach wie nadal tyle co wiedziała, czyli stanowczo za mało.

Przykładem takiego niezrozumienia była - w opinii NRA - odpowiedź na pytanie o przepisy uprawniające do prowadzenia w Polsce działalności w postaci obrotu hurtowego na podstawie zezwolenia wydanego przez organ innego państwa. NRA jest rozczarowana odpowiedzią, w której GIF wskazał, że na terenie Polski brak jest podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w postaci obrotu hurtowego na podstawie zezwolenia wydanego przez organy innego państwa unijnego niż Polska.

W piśmie do Zofii Ulz, Głównego Inspektora Farmaceutycznego, Grzegorz Kucharewicz, prezes NRA żalił się, że brak jasnych i precyzyjnych odpowiedzi uniemożliwia samorządowi aptekarskiemu realizację jego ustawowych zadań.

Prezes Kucharewicz dodał także, iż nie uzyskał jednoznacznej odpowiedzi czy istnieje podstawa prawna, pozwalająca na obrót produktem leczniczym na terenie Polski z pominięciem hurtowni farmaceutycznej, a jeśli nie - to jakie przepisy takie rozwiązanie czynią pozaprawnym.

Prezes NRA zapewnił w piśmie, że stawiane pytania nie są formułowaniem zarzutów pod adresem GIF, stanowią jedynie próbę pozyskania stanowiska organu w sprawach dotyczących działalności Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Więcej: nia.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH