NRA: jak uleczyć "chorą farmację"

PRAWO

Autor: NIA/rynekaptek.pl   20-09-2012, 11:11

Farmaceuci, przybici codziennymi problemami ekonomicznymi, skazani są na nierówną walkę z tymi, którzy sami nie będąc farmaceutami, parają się tym samym "biznesem", na co pozwala im obowiązujące w naszym kraju prawo - uważa część środowiska aptekarskiego.

Walczą z aptekarską komercją naszpikowaną wyrachowanym i niezdrowym marketingiem, z trudem broniąc wypracowanego wcześniej przez lata swego zawodowego status quo – konstatują autorzy publikacji zamieszczonej w sierpniowym wydaniu miesięcznika OSOZ: Tadeusz Bąbelek, sekretarz Naczelnej Rady Aptekarskiej i prezes Wielkopolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej, Marek Jędrzejczak, wiceprezes NRA i Grzegorz Pakulski, prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Kaliszu.

W opinii autorów artykułu, "zawód farmaceuty w Polsce w jego ukształtowanej od wieków postaci umiera, głównie w aspekcie moralnym”. Autorzy zastanawiają się, jakie są przyczyny tego zjawiska oraz czy można temu procesowi zapobiec.

Ubolewają, że nie udało się w naszym kraju utrzymać zasady „apteka dla aptekarza”, która jest „gwarantem bezpiecznej, opartej na rzeczywistych ludzkich potrzebach oraz ogromnej wiedzy fachowej dystrybucji leków przy jednoczesnym monitorowaniu ich działań niepożądanych”.

Autorzy krytykują instytucje, które powinny działać na rzecz polskich farmaceutów, jednak nie realizują pokładanych oczekiwań. Nie unikają też krytyki środowiska farmaceutycznego.

Więcej: http://nia.org.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH