NRA nie odpuszcza: zbiorowa korespondencja w sprawie reklamy aptek

PRAWO

Autor: NIA/rynekaptek.pl   13-09-2012, 19:55

NRA nie odpuszcza: zbiorowa korespondencja w sprawie reklamy aptek

Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej wysłał pisma w sprawie zakazu reklamy aptek i ich działalności do Prezesa Rady Ministrów, biura Rzecznika Praw Obywatelskich, Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

W piśmie do premiera Grzegorz Kucharewicz zwraca uwagę, że mimo całkowitego zakazu reklamy aptek i ich działalności, zakaz ten jest nagminnie łamany. "Nadzór nad przestrzeganiem przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne w zakresie działalności reklamowej aptek powierzony został wojewódzkim inspektorom farmaceutycznym. W ocenie NRA działania organów nadzoru farmaceutycznego nie są wystarczająco skuteczne" - uważa prezes Kucharewicz.

W piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich farmaceuci podkreślają zainteresowanie okazane podnoszonym problemem przez Rzecznika i uznają go za "ostatnie oparcie dla działań samorządu aptekarskiego, który postanowił przeciwstawić się próbie uczynienia z ustawowego zakazu reklamy martwej normy prawnej".

"Od dłuższego czasu potężni przedsiębiorcy, najwięksi gracze na rynku usług farmaceutycznych, nie zainteresowani pacjentem i jego potrzebami, postanowili zwalczać, dezawuować i ośmieszać działania organów samorządu aptekarskiego" - dodaje Kucharewicz.

Minister Zdrowia, Bartosz Arłukowicz, otrzymał materiały rozpowszechniane po wejściu w życie zakazu reklamowania aptek i ich działalności oraz prośbę o spowodowanie, aby podległe organy podjęły szybkie i skuteczne działania w celu ustalenia, czy rozpowszechniane materiały nie naruszają zakazu reklamowania aptek i ich działalności".

Ostatni odbiorca korespondencji, minister Zofia Ulz, Główny Inspektor Farmaceutyczny, również otrzymała ww. materiały i sugestię, by w ramach kompetencji Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej ustalono, czy rozpowszechniane materiały nie naruszają zakazu reklamowania aptek.

Więcej: http://nia.org.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH