NRA: samorzd będzie zabiegać o dalsze zmiany

PRAWO

Autor: NIA/rynekaptek.pl   13-12-2011, 15:00

Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej prosi o samodzielną ocenę efektów prac nad rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów na realizację recept oraz ramowego wzoru na realizację recept.

Dr Grzegorz Kucharewicz w komunikacie wydanym po podpisaniu przez ministra zdrowia rozporządzenia w sprawie ogólnych warunków umów na realizację recept podkreśla, że dokument uwzględnia wiele propozycji zmian zgłaszanych przez samorząd aptekarski.„Uwzględniono zwłaszcza część uwag zawartych w pismach prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej do Ministra Zdrowia z 14 października 2011 r. i do prezesa Rządowego Centrum Legislacji z 4 listopada 2011 roku“ - zauważa szef NRA.

„W swoich pismach do Ministra Zdrowia i licznych wystąpieniach wskazywałem, że przekazany do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia zawiera przepisy wykraczające poza delegację wynikającą z ustawy o refundacji leków. Podkreślałem też, że analiza projektu rozporządzenia prowadzi do wniosku, że jeśli wejdzie ono w życie bez zmian zaproponowanych przez samorząd aptekarski, to wykonywanie zawodu farmaceuty jako zawodu zaufania publicznego oraz funkcjonowanie apteki jako placówki ochrony zdrowia publicznego nie będzie możliwe“ - dodaje prezes Kucharewicz.

„Obecne rozporządzenie nie jest aktem doskonałym i będzie wymagało wielu zmian, o które samorząd aptekarski będzie zabiegać, postulując jego szybką nowelizację. Proszę o samodzielną ocenę efektów prac nad rozporządzeniem Ministra Zdrowia“ - napisał prezes NRA, odsyłając czytelników do analizy dotyczącej przepisów rozporządzenia wykonanej przez biuro prawne Izby.Więcej: http://nia.org.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH