NRA: solidarni z lekarzami

PRAWO

Autor: NIA, LJ/rynekaptek.pl   03-07-2012, 16:48

Prezydium Naczelnej Rady Aptekarskiej poinformowało o decyzji w sprawie przekazywaniu do NFZ informacji związanych z protestem lekarzy.

Na nadzwyczajnym posiedzeniu (3 lipca 2012) Prezydium Naczelnej Rady Aptekarskiej zapoznało się z komunikatami oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącymi przekazywania przez apteki informacji związanych z protestem lekarzy.

Prezydium NRA uznało, że nie narusza obowiązujących przepisów prawa przekazywanie przez apteki Narodowemu Funduszowi Zdrowia informacji jedynie o liczbie recept wystawionych w ramach prowadzonego protestu (bez danych dotyczących świadczeniodawców).

Jest to odpowiedź środowiska aptekarskiego, które uznało wykonanie prośby NFZ za "postępowanie nieetyczne w stosunku do koleżanek i kolegów wykonujących inny zawód medyczny". W ten sposób prośbę śląskiego NFZ skwitowała Śląska Izba Aptekarska.

W związku z zapowiadaną przez środowisko lekarskie akcją protestacyjną, polegającą na wykorzystaniu wzorów recept niezgodnych z rozporządzeniem MZ w sprawie recept lekarskich, skutkujących ograniczeniem praw pacjenta do refundacji leków, oddziały wojewódzkie NFZ kierowały do aptek za pośrednictwem izb aptekarskich prośby o przekazywanie informacji każdego dnia na temat ilości recept zrealizowanych w aptece a wystawionych w ramach akcji protestu z informacjami dotyczącymi świadczeniodawców wystawiających recepty.

Więcej: http://nia.org.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH