NRL krytycznie o nowelizacji prawa farmaceutycznego i homeopatykach

PRAWO

Autor: NIL/ŁS/rynekaptek.pl   19-12-2014, 14:55

NRL krytycznie o nowelizacji prawa farmaceutycznego i homeopatykach Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej (fot. PTWP)

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej uważa, że nowelizacja ustawy - Prawo Farmaceutyczne jest procedowana drogą, która nie zapewnia prawidłowego procesu legislacyjnego.

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej zauważa konieczność nowelizacji ustawy prawo farmaceutyczne, aby zapewnić pacjentom niezbędny dostęp do leków.  Przekonuje jednocześnie, że jest to kolejny projekt procedowany drogą, która nie zapewnia prawidłowego procesu legislacyjnego.

- W opinii Prezydium to Minister Zdrowia i rząd, a nie grupy posłów, są odpowiedzialne za zapewnienie niezbędnej dostępności do leków wszystkim chorym - czytamy w stanowisku. 

NRL przypomina także wielokrotnie zgłaszaną przez samorząd lekarski konieczność zmiany przepisów gwarantujących produktom homeopatycznym tzw. uproszczoną procedurę dopuszczania ich do obrotu (szczególnie w zakresie braku obowiązku podmiotu odpowiedzialności dostarczenia dowodów skuteczności i bezpieczeństwa). Zdaniem NRL jest to w oczywistej sprzeczności z zasadami racjonalnej farmakologii, co w konsekwencji może zagrażać bezpieczeństwu pacjentów i jakości opieki zdrowotnej.

Więcej. nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH