NRL zadecydowała o zawieszeniu protestu

PRAWO

Autor: NIL, LJX/rynekaptek.pl   06-07-2012, 14:08

NRL zadecydowała o zawieszeniu protestu

Naczelna Rada Lekarska podjęła decyzję o zawieszeniu akcji protestacyjnej środowiska lekarskiego.

"Doceniając determinację, wysiłek oraz odwagę Koleżanek i Kolegów, którzy zgodnie z apelem Naczelnej Rady Lekarskiej z 22 czerwca 2012 roku przystąpili 1 lipca do akcji protestacyjnej polegającej na wystawianiu recept bez dokonywania adnotacji o refundacji Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej po zasięgnięciu opinii Konwentu Prezesów Okręgowych Rad Lekarskich postanowiło zawiesić akcję protestacyjną" - informuje prezes NRA, Maciej Hamankiewicz.

Zwraca uwagę, że decyzja została podjęta "w poczuciu odpowiedzialności za pacjentów oraz w trosce o bezpieczeństwo lekarzy i lekarzy dentystów uczestniczących w akcji protestacyjnej oraz w związku z propozycją Business Centre Club prowadzenia mediacji między Naczelną Radą Lekarską a Narodowym Funduszem Zdrowia".

Prezes Hamankiewicz dodaje jednocześnie, iż niezbędne są dalsze zmiany zasad wystawiania recept na leki refundowane. "Samorząd lekarski będzie w dalszym ciągu zabiegać o ich przeprowadzenie, aby docelowo recepta nie zawierała informacji o ubezpieczeniu i refundacji" - informuje szef samorządu lekarskiego.

Zaleca też zachowanie szczególnej ostrożności i staranności przy wystawianiu recept na leki refundowane, ponieważ - w opinii NRA - nowa umowa podpisywana przez lekarzy nadal jest nieprecyzyjna i niebezpieczna.

Więcej: http://nil.build.squiz.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH