NSA: OSF może być uczestnikiem postępowania

PRAWO

Autor: orzeczenia.nsa.gov.pl/ rynekaptek.pl   08-11-2016, 13:21

NSA: OSF może być uczestnikiem postępowania NSA wydał postanowienie w sprawie udziału organizacji w postępowaniu

Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu 26 października 2016 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej zażalenia Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Farmaceutów, postanowił dopuścić OSF do udziału w postępowaniu sądowoadministracyjnym w charakterze uczestnika postępowania.

Stowarzyszenie odwołało się od decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, które w lipcu 2016 r. odmówiło dopuszczenia go do udziału w sprawie jednej ze spółek.

Przedsiębiorca prowadzący aptekę odwoływał się od decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego w przedmiocie odmowy zmiany zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej. OSF wnioskowało o dopuszczenie do udziału w postępowaniu sądowoadministracyjnym w charakterze uczestnika postępowania.

WSA odmówił organizacji udziału w charakterze uczestnika postępowania w sprawie o zmianę zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej, bo zdaniem sądu - organizacja nie wykazała, aby jej udział w tym postępowaniu był bezpośrednio związany z działalnością statutową.

NSA przychylił się do wniosku OSF.Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH