"Odsprzedam butelkę napoczętego opakowania kropli"

PRAWO

Autor: mamadu.pl/ rynekaptek.pl   22-12-2017, 12:12

"Odsprzedam butelkę napoczętego opakowania kropli" Na jednej z zamkniętych grup na Facebooku matki prowadzą nielegalną sprzedaż leków i suplementów diety (fot. archiwum)

Ostatnio pisano więcej o zbiórkach nieprzeterminowanych, drogich leków, które mogłyby być wykorzystane przez innych pacjentów. Nie jest to jednak działanie legalne. Podobnie jak odsprzedaż leków i suplementów na różnych forach internetowych.

Na jednej z zamkniętych grup na Facebooku matki prowadzą nielegalną sprzedaż leków i suplementów diety.

"Odsprzedam dwie butelki niemieckich kropli na kolki (tu pada nazwa), 1 butelka cała, a drugą zużyłam w 1/5 butelki" - informuje jedna z mam.

Zgodnie z art. 124 ustawy Prawo farmaceutyczne, kto wprowadza do obrotu lub przechowuje w celu wprowadzenia do obrotu produkt leczniczy, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Krople,  których mowa w ogłoszeniu, są reklamowane jako bezpieczny suplement diety pomagający w walce z kolką u dzieci i niemowląt, a nie lek - informuje portal mamadu.pl.

Jednak taki handel suplementami również nie jest dozwolony. Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie żywności i żywienia, każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży żywności „na odległość” (sprzedaży wysyłkowej), w tym sprzedaży przez internet, bez zarejestrowania zakładu, podlega karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Ponadto odsprzedaż napoczętego opakowania produktu przez internet może być niebezpieczna – przede wszystkim dla dziecka.

Więcej: http://mamadu.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH