Okres edukacyjny farmaceutów: czas na rozliczenia

PRAWO

Autor: ŚIA/ms   18-09-2014, 09:56

Okres edukacyjny farmaceutów: czas na rozliczenia

W 2014 r. kończy się drugi pięcioletni okres edukacyjny farmaceutów, którzy otrzymali PWZ w 2004 r. oraz pierwszy pięcioletni okres edukacyjny farmaceutów, którzy otrzymali PWZ w 2009 r.

W 2014 r. kończą się kolejne okresy edukacyjne (2010 - 2014) dwóm grupom farmaceutów zatrudnionych w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych:
- drugi pięcioletni okres edukacyjny dla farmaceutów, którzy otrzymali Prawo Wykonywania Zawodu w 2004 r. (nie przedłużali okresu edukacyjnego o 12 lub 24 miesiące),
- pierwszy pięcioletni okres edukacyjny dla farmaceutów, który otrzymali Prawo Wykonywania Zawodu w 2009 r. (nie przedłużali okresu edukacyjnego o 12 lub 24 miesiące).
Od 1 stycznia 2015 r. rozpocznie się automatycznie nowy pięcioletni okres edukacyjny - przypomina Śląska Izba Aptekarska.
Szkolenia powinno się zaliczyć do końca grudnia 2014 r., jednak można je rozliczyć i pobrać nowe karty także w styczniu 2015 r.
Zakończony okres edukacyjny należy rozliczyć w izbie aptekarskiej, dokumentując zebrane 100 punktów edukacyjnych. W tym celu należy zgłosić się w izbie z wypełnioną kartą - książeczką szkoleń i zebranymi certyfikatami oraz zaświadczeniami potwierdzającymi odbyte szkolenia.
dr farm. Piotr Brukiewicz, prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej zwróciła uwagę, że zaniechanie obowiązków może wiązać się z negatywną opinią Rady przy opiniowaniu związanym ze stwierdzeniem rękojmi należytego prowadzenia apteki przez kandydata na stanowisko kierownika lub opiekuna stażystów.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z 25 czerwca 2003 r. w sprawie ciągłych szkoleń farmaceutów zatrudnionych w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych (Dz. U. Nr 132, poz. 1238, z późn. zm.) czas trwania okresu edukacyjnego może być przedłużony na uzasadniony wniosek osoby odbywającej ciągłe szkolenie, przez okręgową radę aptekarską, o okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Wniosek o przedłużenie czasu odbywania ciągłego szkolenia osoba wnioskująca składa do prezesa okręgowej izby aptekarskiej, której jest członkiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH