Olsztyn: ogłoszenie wyroku apelacji ws. korupcji 27 listopada

PRAWO

Autor: JMac./rynekaptek.pl   19-11-2015, 13:08

Olsztyn: ogłoszenie wyroku apelacji ws. korupcji 27 listopada Proces apelacyjny lekarki odbył się w SO w Olsztynie

Przed sądem okręgowym w Olsztynie odbyła się dziś (19 listopada) rozprawa apelacyjna w sprawie Bożeny M, byłej dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, skazanej w pierwszej instancji za korupcję na karę więzienia w zawieszeniu.

Sąd nie podał na razie wyroku do publicznej wiadomości.

Bożena M. została uznana przez sąd rejonowy w Olsztynie winną przyjęcia korzyści, jaką było m.in. opłacenie przez firmę farmaceutyczną przelotu do USA. 19 listopada sąd drugiej instancji rozpatrzył dwie apelacje – złożoną przez prokuraturę jak i obrońcę oskarżonej.

- Rozprawa apelacyjna lekarki Bożeny M. odbyła się dzisiaj, natomiast sąd pozostawił sobie czas na ogłoszenie wyroku i go odroczył. Ogłoszenie nastąpi 27 listopada - mówi Rynkowi Aptek Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Przypomnijmy, Bożena M. była oskarżona o to, że piastując stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, zażądała od jednej z firm farmaceutycznych, która wygrała w jej szpitalu przetarg na dostawę sprzętu medycznego, opłacenia wyjazdu do USA i pobytu na wyspie Aruba. Według prokuratury miała żądać opłacenia przez firmy farmaceutyczne dwukrotnych pobytów w hotelach w Sopocie.

W sumie prokuratura postawiła jej 8 zarzutów korupcyjnych, sąd rejonowy w Olsztynie uznał ją w grudniu 2014 r. winną 3 zarzucanych czynów, od pozostałych uniewinnił. Sąd skazując ją na karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat uznał, że Bożena M. przyjęła korzyść osobistą w postaci opłacenia przez firmę farmaceutyczną.

Obrona zaskarżyła wyrok skazujący Bożenę M. ponieważ uważa, że wyjazd do USA jego klientki miał charakter szkoleniowy, a wypoczynek na wyspie Aruba był bonusem od firmy zapraszającej.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH