ORA Białystok: propozycje IGFP są nie do przyjęcia

PRAWO

Autor: OIA Białystok/rynekaptek.pl   23-03-2016, 09:31

ORA Białystok: propozycje IGFP są nie do przyjęcia Białostocka ORA przedstawiła swoje oświadczenie w związku z propozycjami zmian IGFP

Białostocka ORA opublikowała oświadczenie, w którym nie zgadza się z propozycjami IGFP związanymi z zakazem reklamy aptek. Uważa, że "Farmacja Polska" nie powinna zajmować się sprawami aptekarzy, a jedynie zająć się problemem braku leków.

"IGFP (...) powinna zająć się problemem braku produktów leczniczych (...) w hurtowniach, a nie wypowiadać się w imieniu aptekarzy" - czytamy w stanowisku ORA.

ORA zwraca także uwagę, że "osoby, które nie chcą się podporządkować regulacjom prawnym związanym z wykonywaniem zawodu farmaceuty "nie muszą pracować w aptekach".

"Nie może być powrotu do czasów "promocji" i różnych działań "marketingowych" mających na celu maksymalizację zysku "przedsiębiorców" prowadzących apteki kosztem nieświadomych pacjentów" - pisze w imieniu samorządu prezes ORA, Jarosław Mateuszuk.

"W innym przypadku idea programu bezpłatnych leków dla seniorów straci sens, ponieważ, to co zaoszczędzą pacjenci na lekach refundowanych wydadzą na promocję związaną z reklamą aptek" - dodaje.

Treść stanowiska ORA: http://www.oiab.com.pl

O stanowisku IGFP pisaliśmy:

Izba Gospodarcza Farmacja Polska przedstawiła swoje rozwiązanie dot. zakazu reklamy aptek: zabroniona jest reklama działalności aptek i punktów aptecznych odnosząca się do produktów refundowanych. Proponuje też wykreślić przepis o 1 proc. koncentracji aptek.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE