OZZL: 8 powodów na niewiarygodność rządu w sporze o recepty

PRAWO

Autor: OZZL/rynekaptek.pl   29-06-2012, 13:54

Na swojej stronie internetowej Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy opublikował materiał pt. "Co najmniej 8 powodów na niewiarygodność rządu w sporze o recepty z lekarzami".

Zdaniem autora publikacji jednym z powodów jest fakt, że mimo iż rząd twierdzi, że chce zapobiec oszustwom lekarzy przy wypisywaniu recept refundowanych, to nie zgadza się na propozycję lekarzy, aby pozbawić ich możliwości takich oszustw m.in. przez wprowadzenie zasady, że lekarz nie potwierdza czy pacjent ma prawo do refundacji ani czy lek jest refundowany.

Kolejnym powodem ma być fakt, że minister zdrowia Bartosz Arłukowicz twierdzi, że kary umowne jakie znalazły się w treści umowy upoważniającej lekarzy prywatnie praktykujących do wypisywania recept refundowanych są niewłaściwe i powinny być zmienione.

Jednocześnie szef resortu zdrowia nie przychylił się do wniosku organizacji lekarskich, składanego kilka razy - aby on sam, korzystając z przepisów art. 163 ust. 2 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych - stwierdził nieważności odpowiedniego zarządzenia prezesa NFZ w części dotyczącej kar.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH