OZZL do RPO o karach dla lekarzy

PRAWO

Autor: OZZL/rynekaptek.pl   20-07-2012, 13:44

Wbrew temu, co podają przedstawiciele rządu i NFZ, lekarze nie uciekają od odpowiedzialności za wypisywanie recept refundowanych - napisał w piątek (20 lipca) OZZL w liście do Rzecznika Praw Obywatelskich, wyjaśniając powody odrzucenia przez lekarzy zapisów o karach w umowie na recepty.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy (OZZL) w liście do prof. Ireny Lipowicz, Rzecznika Praw Obywatelskich, informuje, że z katalogu 11 kar zawartych w umowie na wypisywanie recept refundowanych, organizacje lekarskie nie akceptują jedynie dwóch.

OZZL zaznacza, że podstawy merytoryczne sprzeciwu wobec tych dwóch zapisów umowy, upoważniającej lekarzy do wypisywania recept  refundowanych są mocne i dobrze uzasadnione, a brak porozumienia w tej sprawie pomiędzy lekarzami i Narodowym Funduszem Zdrowia wynika - zdaniem związku - wyłącznie ze złej woli rządu i płatnika.

OZZL apleuje także, aby RPO wzięła pod uwagę stanowisko lekarzy, formułując własną ocenę sytuacji, jaka zaistniała po wprowadzeniu nowych przepisów o refundacji leków, w tym zwłaszcza nowych przepisów dotyczących wypisywania recept refundowanych i kar z tym związanych.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH