OZZL: NFZ bezprawnie żąda zwrotu pieniędzy za „nienależną refundację”

PRAWO

Autor: ozzl.org.pl, ms / rynekaptek.pl   28-04-2015, 15:03

OZZL: NFZ bezprawnie żąda zwrotu pieniędzy za „nienależną refundację” OZZL przeciwko praktykom NFZ

OZZL protestuje przeciwko praktykom NFZ, który domaga się od kilku tysięcy lekarzy zwrotu pieniędzy za recepty na leki refundowane wystawione bez umowy z Funduszem w okresie tzw. protestu pieczątkowego w 2012 r.

Według Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy to niedopuszczalne, aby NFZ występował z kolejnymi pozwami w sprawach, w których Fundusz przegrywa co do zasady we wszystkich instancjach. - To działaniem bezsensowne i stanowi marnotrawienie środków publicznych – pisze szef Związku Krzysztof Bukiel.

ZK OZZL wystąpił do prezesa NFZ z petycją o zaniechanie działań, o których Sąd Najwyższy wyraził się, że „nie mają żadnej podstawy prawnej”. ZK OZZL wystąpił również do ministra zdrowia i rzecznika praw pacjentów z wnioskiem o interwencję w tej sprawie.

OZZL przypomina, że kilka kolejnych procesów sądowych jakie NFZ wytoczył lekarzom o „zwrot nienależnej refundacji” za  leki przepisane pacjentom uprawnionym do refundacji zakończyło się odrzuceniem pozwu Funduszu. NFZ żądał od lekarzy zwrotu „nienależnej refundacji” z tego powodu, że lekarze wypisywali recepty w gabinetach prywatnych, nie mając podpisanej umowy z NFZ albo -  wypisując leki - popełnili błędy w zakresie prowadzenia dokumentacji.  

Więcej: ozzl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH