OZZL o odrzuceniu przez MZ wniosku o zbadanie zarządzenia ws. wzoru recept

PRAWO

Autor: OZZL/rynekaptek.pl   16-07-2012, 20:32

OZZL opublikował na swojej stronie internetowej informację dotyczącą odmowy resortu zdrowia ws. zbadania zgodności z prawem zarządzenia prezesa NFZ z 30 kwietnia br. w sprawie wzoru umowy upoważniającej do wystawiania recept. O zbadanie tej sprawy w trybie nadzoru wystąpił ZK OZZL.

W odpowiedzi resortu zdrowia dostępnej na stronie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy czytamy, że żądanie wszczęcia postępowania administracyjnego zostało wniesione przez osobę niebędącą stroną, w związku z czym ”wniosek nie może stanowić podstawy do wszczęcia postępowania administracyjnego w celu zbadania decyzji prezesa NFZ”.

OZZL komentuje: ”w obszernym liście (wice)minister wyjaśnia nam, że nie mamy podstaw prawnych do występowania z takim wnioskiem. Nie ma natomiast ani słowa odnośnie naszych merytorycznych zarzutów wobec zarządzenia. Co ciekawe, minister zdrowia i wiceminister Szulc, który się podpisał pod pismem do ZK OZZL, wcześniej przekonywali, że mają zarzuty co do legalności niektórych sformułowań zarządzenia prezesa Paszkiewicza”.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH