OZZL prosi organizacje pacjentów o mediację i pyta o opinię

PRAWO

Autor: OZZL/rynekaptek.pl   10-07-2012, 11:33

Zarząd Krajowy OZZL poinformował na stronie internetowej, że realizując ustalenia z Porozumieniem Organizacji Lekarskich podjęte 6 lipca, zwrócił się do organizacji pacjentów z prośbą aby to one stały się mediatorami w sporze między lekarzami a rządem i NFZ w sprawie nowych zasad wypisywania recept na leki refundowane i kar z tym związanych.

ZK OZZL poprosił również aby organizacje pacjentów odpowiedziały co sądzą o propozycji doprecyzowania zapisów w umowach o karaniu lekarzy „za nieprawidłowo wystawioną receptę". 

Prozycja doprecyzowania - rozważana przez  OZZL - dotyczy takiego sformułowania przepisów, że stwierdzałyby one, iż kara może być nałożona, jeżeli wypisanie recepty z błędem spowodowało, iż recepta nie mogła być zrealizowana.

OZZL prosi pacjentów o odpowiedź: Czy takie sformułowanie jest z punktu widzenia pacjenta niebezpieczna? Czy oznacza to uprzywilejowanie lekarzy?

Zarząd Krajowy Związku prosi w swoim komunikacie organizacje pacjentów także o to by odniosły do propozycji, aby zrezygnować z ograniczenia refundacji danego preparatu handlowego zawierającego określony lek (substancję czynną) do wskazań zarejestrowanych przez producenta.

W zamian OZZL proponuje wprowadzenie zasady: jeżeli dany lek jest refundowany, to jest on refundowany we wszystkich wskazaniach medycznych, niezależnie jak dany preparat handlowy został zarejestrowany przez producent. OZLL pyta w tym przypadku: Czy takie rozwiązanie jest dobre czy nie?

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH