OZZL: wzory recept dla protestujących do ściągnięcia z internetu

PRAWO

Autor: OZZL/rynekaptek.pl   25-06-2012, 11:01

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy (OZZL) udostępnił na swojej stronie internetowej do pobrania recepty według wzoru zaaprobowanego przez Naczelną Radę Lekarską (NRL).

Recepty, zgodne z wzorem zaaprobowanym przez NRL, mają być rozprowadzane wśród lekarzy, którzy 1 lipca przystąpią do protestu zapowiadanego od wielu miesięcy, a ostatecznie zarekomendowanego 22 czerwca przez Naczelną Radę Lekarską.

Akcja protestacyjna będzie polegać na wystawianiu pacjentom recept bez weryfikacji ubezpieczenia i bez określania stopnia refundacji leków. Lekarski samorząd i związki sprzeciwiają się w ten sposób umowom z NFZ na wypisywanie recept refundowanych, które do 30 czerwca mają podpisać lekarze prowadzący prywatne praktyki.

Umowy zawierają zapis o karach za błędnie wypisane recepty, który został wykreślony w styczniu przez Sejm z ustawy refundacyjnej.

Na receptach według wzoru OZZL nie ma rubryki na wpisanie stopnia refundacji. Jak twierdzą szykujący się do protestu lekarze, jedynie taki sposób wystawiania recept w pełni chroni lekarza przed karami.

Wzory recepty: www.ozzl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH