PE: zakaz zbiorowego i prewencyjnego poddawania zwierząt terapii antybiotykowej

PRAWO

Autor: farmer.pl/ rynekaptek.pl   14-03-2016, 14:39

PE: zakaz zbiorowego i prewencyjnego poddawania zwierząt terapii antybiotykowej

Copa - Cogeca pozytywnie przyjęła informację o głosowaniu deputowanych do Parlamentu Europejskiego nad aktualizacją unijnych przepisów dotyczących leków weterynaryjnych, podkreślając, że same wspierają ideę odpowiedzialnego stosowania antybiotyków przez hodowców zwierząt.

W czasie głosowania na sesji plenarnej poświęconej aktualizacji unijnych przepisów na temat leków weterynaryjnych eurodeputowani poparli zakaz zbiorowego i prewencyjnego poddawania zwierząt terapii antybiotykowej, a także udzielili wsparcia rozwiązaniom w zakresie rozwoju badań nad nowymi lekami.

Wspomniana europejska organizacja zrzeszająca rolnicze związki zawodowe i organizacje spółdzielcze Copa-Cogeca uważa, że antybiotyki powinny być stosowane w sposób odpowiedzialny. Ma jednak kilka zastrzeżeń.

Organizacja ocenia, że antybiotyki powinny być stosowane możliwie najrzadziej i w możliwie najmniejszej ilości. Zakaz używania niektórych antybiotyków mógłby doprowadzić, np. do problemów w zakresie dobrostanu zwierząt, gdyż w przypadku niektórych gatunków, w niektórych miejscach, są one jedyną dopuszczalną metodą walki z bakteriami.

Nie uważa też, aby zakaz profilaktycznego wykorzystywania antybiotyków był uzasadniony.

Copa-Cogecas jest także zaniepokojona zakazem internetowej sprzedaży antybiotyków i leków weterynaryjnych dostępnych wyłącznie na receptę. - Możliwość zakupienia w Internecie weterynaryjnych produktów leczniczych ułatwia dostęp do nich, pozwala na ich zakup za korzystniejszą cenę - uważa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH