Petycja w sprawie kształcenia techników farmaceutycznych

PRAWO

Autor: Lewiatan, msx/rynekaptek.pl   14-11-2014, 08:00

Petycja w sprawie kształcenia techników farmaceutycznych technik farmaceutyczny, jaka przyszłość?

Jolanta Orłowska Heitzman, dyrektor Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Ministerstwie Zdrowia odpowiedzialna jest za powstanie zespołu do spraw przyszłości zawodu: technik farmaceutyczny. Dotychczas nic w sprawie się nie dzieje. Niepokoi to organizacje branżowe.

Przedstawiciele: Konfederacji Lewiatan, Związku Zawodowego Techników Farmaceutycznych RP, Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek, Izby Gospodarczej FARMACJA POLSKA oraz Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET zwrócili się do Jolanty Orłowskiej Heitzman z pytaniem o powstanie wspólnej grupy roboczej z udziałem wszystkich zainteresowanych stron. Miała ona opracować kompleksowe założenia dotyczące przyszłości zawodu technika farmaceutycznego.

O konieczności powołania takiego zespołu wspomniał Igor Radziewicz-Winnicki sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, podczas spotkania w sprawie wygaszania kształcenia w zawodzie technika farmaceutycznego.

Spotkanie takie odbyło się w siedzibie Ministerstwa Zdrowia 29 lipca 2014 r.  Osoby w nim uczestniczące miały być poinformowane o terminie powstania grupy roboczej (mniej więcej w połowie września 2014 r.) i zaproszone do aktywnego udziału w pracach takiej grupy.

Autorzy listu są zaniepokojeni, że nie otrzymali jeszcze żadnej informacji w tym zakresie. Prace grupy roboczej są niezbędne do wypracowania wspólnego stanowiska w kwestii podziału kompetencji pomiędzy technikiem farmaceutycznym, a farmaceutą oraz określenia standardów jakości kształcenia technika farmaceutycznego - wobec założenia kontynuowania kształcenia w tym zawodzie.

Przedstawiciele organizacji branżowych niepokoją się, że rozwiązanie przyjęte w par. 2 ust. 3 rozporządzenia ministra edukacji narodowej z 8 sierpnia 2014 r. wyłącznie przesuwa termin wygaszenia kształcenia techników.

Więcej: konfederacjalewiatan.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH