PF nie przewiduje kar za nieuzasadnioną odmowę realizacji zamówienia

PRAWO

Autor: OIA Warszawa/ rynekaptek.pl   03-11-2015, 14:26

PF nie przewiduje kar za nieuzasadnioną odmowę realizacji zamówienia

Kwestię czy odmowa realizacji zamówienia jest uzasadniona czy nie, organ ustali w postępowaniu administracyjnym - informuje inspekcja farmaceutyczna w odpowiedzi na skargę na firmę Abbott Diabetes Care.

Na początku października br., Marek Jędrzejczak, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, wystosował do GIF pismo informujące o odmowie realizacji zamówień na leki przez firmę Abbott Diabetes Care.

W odpowiedzi ówczesna szefowa Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, Zofia Ulz, odpisała, że odmowa realizacji zamówienia następuje niezwłocznie w formie elektronicznej lub pisemnej. Ponadto odmowa realizacji zamówienia na produkty refundowane powinna zawierać uzasadnienie. Przepisy ustawy Pf nie określają, w jakich przypadkach należy traktować odmowę za nieuzasadnioną.

"Kwestię czy odmowa realizacji zamówienia jest uzasadniona czy nie, organ ustali w postępowaniu administracyjnym. Należy jednak podkreślić, że przepisy ustawy PF nie przewidują kar za nieuzasadnioną odmowę realizacji zamówienia na zapotrzebowanie, o którym mowa w art. 36z ust. 1 ustawy Pf" - informuje GIF.

Dodaje: - GIF może cofnąć zezwolenie na prowadzenie hurtowni, jeśli przedsiębiorca naruszył przepisy art. 36z w odniesieniu do leków objętych refundacją.


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH