Policja zatrzymała "urzędniczki" NFZ "kontrolujące" refundacje leków

PRAWO

Autor: malopolska.policja.gov.pl/rynekaptek.pl   29-09-2015, 09:49

Policja zatrzymała "urzędniczki" NFZ "kontrolujące" refundacje leków Oszustki "kontrolujące" refundację leków zatrzymała krakowska policja. Fot. Arch. malopolska.policja.gov.pl

Małopolscy policjanci zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę podejrzanych o kradzieże, podających się za pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia. Pod pozorem „kontroli” refundacji leków żądali wglądu do zakupionych leków oraz posiadanych recept.

 

Zatrzymane kobiety, wykorzystując nieuwagę domownika w czasie „kontroli” dokonywały kradzieży. Gdy poszkodowani orientowali się że zostali pozbawieni swojego mienia „pracownic NFZ” już nie było.

Wielotygodniowa, żmudna praca operacyjna doprowadziła do wytypowania i zatrzymania osób mających bezpośredni związek z kradzieżą. Dwie podejrzane kobiety (24 i 40 lat) zostały zatrzymane na terenie powiatu wadowickiego przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, gdy jechały samochodem.

Zatrzymani to obywatele polscy ze społeczności romskiej, nie posiadający stałego zameldowania, a zamieszkujący w województwie dolnośląskim. Cała trójka posiada bogatą kartotekę policyjną, a 58-latek poszukiwany był kilkoma listami gończymi. Zatrzymani zostali przekazani poszukującym je policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

W wyniku prowadzonych czynności operacyjnych jak również procesowych, ustalono, że zatrzymani w okresie ostatnich 4 miesięcy br. dopuścili się kilku kradzieży na terenie powiatu tarnowskiego, województwa pomorskiego oraz Bielska-Białej na łączną sumę ponad 300 tys. zł.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego tarnowski Sąd zastosował wobec dwóch osób tymczasowy areszt, jedna została zwolniona za poręczenie majątkowym. Sprawa ta nadal ma charakter rozwojowy, gdyż w czasie prowadzonego postępowania ustalono, że zatrzymali dopuścili się podobnych kradzieży na terenie całej Polski.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH