Pomorskie: przychodnią handlującą lekami zajmie się prokurator

PRAWO

Autor: Rynek Zdrowia/rynekaptek.pl   02-07-2015, 13:25

Pomorskie: przychodnią handlującą lekami zajmie się prokurator Pomorski podmiot leczniczy podejrzany jest o udział "w odwróconym łańcuchu dystrybucji"

W czwartek (2 lipca) wojewoda pomorski Ryszard Stachurski złożył doniesienie do Prokuratury Rejonowej Gdańsk - Śródmieście o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym obrocie produktami farmaceutycznymi przez jeden z podmiotów leczniczych.

Roman Nowak, rzecznik prasowy wojewody, wyjaśnił w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl, że w wyniku podjętych w czerwcu czynności ustalono, że ilości leków zakupionych przez poddany kontroli podmiot są niewspółmierne do prowadzonej działalności.

Kontrolerzy jednoznacznie ustalili, że brak jest wzajemnego powiązania pomiędzy rodzajem oraz ilością zakupionych leków, a charakterem i skalą działalności podmiotu leczniczego.

Do kontroli doszło po zawiadomieniu, jakie otrzymał wojewoda od wojewódzkich inspektorów farmaceutycznych w Poznaniu i Krakowie. Z korespondencji wynikało, że jeden z zarejestrowanych na Pomorzu podmiotów dokonuje w innych województwach dużych zamówień leków. Istniało prawdopodobieństwo, że ilość zamawianych deficytowych medykamentów jest nieadekwatna do świadczonych usług i może być przedmiotem obrotu lekami w ramach tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji.

Wspomniany podmiot leczniczy jest wpisany do - prowadzonego przez wojewodę pomorskiego - rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Kontroli inspektorów wojewody towarzyszyli konsultanci wojewódzcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH