Powiaty będą ustalać, które apteki mają pracować krócej?

PRAWO

Autor: DGP/ rynekaptek.pl   14-02-2018, 10:24

Powiaty będą ustalać, które apteki mają pracować krócej? Byłby to chyba pierwszy przypadek w historii, gdy samorząd żąda skrócenia godzin funkcjonowania pracy aptek, zamiast ich wydłużenia – zauważa Marek Tomków, wiceprezes NIA (fot. archiwum)

W sytuacji, gdy urealnia się plan finansowania przez samorządy nocnych i świątecznych dyżurów aptek, samorządowcy chcąc zminimalizować wydatki, szukają pomysłów, jak to zrobić. Jeden z nich zakłada ustanowienie jednej całodobowej apteki i skracanie godzin otwarcia pozostałych.

Samorządowcy, chcąc zachęcić choć jedną z aptek do dyżurowania, mogą spróbować za pomocą uchwały rady skrócić godziny otwarcia wszystkich pozostałych placówek na swoim terenie - informuje DGP.

Jak dodaje, takiemu rozwiązaniu sprzeciwia się Naczelna Izba Aptekarska.

– Byłby to chyba pierwszy przypadek w historii, gdy samorząd żąda skrócenia godzin funkcjonowania pracy aptek, zamiast ich wydłużenia – zauważa Marek Tomków, wiceprezes NIA.

– W jakim trybie wyłoniona byłaby apteka dyżurująca i kto by o tym decydował? Czy byłoby to w ramach przetargu, a może tylko znajomości? – powątpiewa Marek Tomków.

Jego zdaniem nielogiczne jest to, aby samorządowcy chcieli skrócić godziny otwarcia apteki na jednym krańcu miasta tylko po to, by apteka na drugim krańcu miała większą rentowność.

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH