Praca magisterska dot. aptek nominowana do nagrody

PRAWO

Autor: Dziennik Łódzki/rynekaptek.pl   08-03-2017, 14:41

Praca magisterska dot. aptek nominowana do nagrody Absolwent UŁ pochylił się nad regulacjami prawnymi prowadzonych aptek ogólnodostępnych

Absolwent Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego został nominowany w konkursie im. prof. Jana Kodrębskiego na najlepszą obronioną pracę magisterską. Temat jego pracy to: „Status prawny apteki ogólnodostępnej” - podaje Dziennik Łódzki.

– Apteka, chociaż jest sklepem, w którym można nabyć produkty lecznicze, ale nie tylko lecznicze, nie może być traktowana podobnie jak sklep spożywczy lub sklep z narzędziami – mówi Tomasz Kołudzki.

Jak tłumaczy, wiele regulacji prawnych z zakresu prawa administracyjnego ogranicza w istotny sposób zasady prowadzenia apteki ogólnodostępnej.

- Ta reglamentacja nie jest jednak aż tak daleko idąca, jak w przypadku szpitali lub przychodni. Dlatego nie można jednoznacznie określić apteki jako jednostki ochrony zdrowia.

Wskazuje, że co prawda ustawodawca definiuje aptekę jako placówkę ochrony zdrowia, ale nie można tracić z pola uwagi tego, że „apteka jest formą działalności gospodarczej i podmiot, który prowadzi aptekę w pierwszej kolejności dąży do osiągnięcia zysku, tak jak każdy przedsiębiorca. Ten status apteki jest więc łączony”.

Absolwent UŁ wnioskuje w swojej pracy, że nie można jednoznacznie stwierdzić, iż działalność apteki ma charakter czysto gospodarczy, ale nie można też przyznać jej statusu podmiotu dążącego wyłącznie do ochrony zdrowia.

Więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH