Prawo farmaceutyczne jak karuzela. Komu zakręci się w głowie, zapłaci karę

PRAWO

Autor: "DGP"/ŁS/rynekaptek.pl   25-02-2015, 11:39

Prawo farmaceutyczne jak karuzela. Komu zakręci się w głowie, zapłaci karę Wysokie kary za nieprzestrzeganie zapisów prawa farmaceutycznego (fot. Fotolia/PTWP)

Uczestnik rynku farmaceutycznego ma dwa tygodnie na zapoznanie się aktualną nowelizacją prawa farmaceutycznego. Jeżeli nie zdąży, czeka go kara. Szkopuł w tym, że przepisy zmieniają się bardzo często.

„Dziennik Gazeta Prawna” pisze, że prawo farmaceutyczne jest nowelizowane z taką częstotliwością, że gubią się już sami posłowie. Szczególnie uważni muszą być jednak właściciele aptek i punktów aptecznych prowadzących sprzedaż wysyłkową oraz pośrednicy w obrocie hurtowym leków. Nowelizacja prawa farmaceutycznego, która weszła w życie 8 lutego nakłada na nich nowe obowiązki.

Apteki prowadzące sprzedaż wysyłkową powinny zgłosić to właściwemu inspektorowi farmaceutycznemu. Jeżeli tego nie zrobią, narażają się na grzywnę, która może przekraczać milion złotych.

Pośrednicy w obrocie muszą wpisać się do Krajowego Rejestru Pośredników w Obrocie Produktami Leczniczymi. Zaniedbanie tego obowiązku może skończyć się nawet karą dwóch lat pozbawienia wolności.

Niektórzy przekonują, że w praktyce nie będzie tak restrykcyjnego przestrzegania przepisów, ale GIF nie pozostawia złudzeń.

- Jeżeli ustawa nakłada na określone podmioty obowiązek zgłoszenia lub rejestracji, podczas kontroli będziemy to weryfikowali. Rzeczywiście może dojść do nakładania kar – ostrzega rzecznik prasowy GIF Paweł Trzciński.

Więcej: „DPG”

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH