Prawo farmaceutyczne wejdzie w życie już w wakacje?

PRAWO

Autor: radio.opole.pl/ rynekaptek.pl   27-04-2015, 15:50

Prawo farmaceutyczne wejdzie w życie już w wakacje? Poseł o zmianach w prawie farmaceutycznym

- Przyjęte zmiany w prawie farmaceutycznym stwarzają dużą szansę ukrócenia niekorzystnego dla naszych pacjentów procederu - powiedział w Loży Radiowej poseł Rajmund Miller (PO).

Chodzi o odsprzedaż leków z aptek do hurtowni, które następnie eksportują je ze znacznym zyskiem za granicę. W efekcie pacjenci w Polsce mają spory problem z dostępnością do medykamentów, gdyż zdarzało się, że w niektórych przypadkach tylko ich śladowe partie trafiały do naszych aptek.

- W ustawie zaostrzyliśmy bardzo warunki dotyczące rynku wewnętrznego i zewnętrznego. Hurtownia, która miałaby zamiar sprzedawać leki na rynek zachodni musi się zwrócić o pozwolenie do Głównego  Inspektora Farmaceutycznego. Jeśli hurtowania dokona tej sprzedaży bez zezwolenia to straci koncesję i wypadnie z rynku - dodał Rajmund Miller.

- Wpisaliśmy też do znowelizowanego prawa farmaceutycznego bardzo wysokie kary dla tych, którzy będą łamać przepisy, z koniecznością zwrotu do budżetu państwa podwójnej wartości, jaką konkretna hurtowania uzyska ze sprzedaży leku i to po cenach kraju docelowego - powiedział na antenie RO Rajmund Miller.

- Nowe, bardziej restrykcyjne prawo farmaceutyczne może wejść w życie już w wakacje - dodał Rajmund Miller. 

Ostatnio za ponowną odsprzedaż leków do hurtowni skazano na grzywnę i więzienie w zawieszeniu jedną z dyrektorek aptek w Gliwicach.

Więcej: http://www.radio.opole.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH