Prezes ŚIA pisze do GIF w sprawie Allegro

PRAWO

Autor: OIA Katowice/rynekaptek.pl   11-05-2011, 09:03

Prezes ŚIA pisze do GIF w sprawie Allegro

Stanisław Piechula, prezes Śląskiej Izby Aptekarskiej wystosował pismo do Minister Zofii Ulz, Głównego Inspektora Farmaceutycznego z prośbą o wyjaśnienie możliwości prowadzenia sprzedaży leków poprzez serwis Allegro.pl.

W piśmie tym prezes Piechula informuje, że członkowie Izby prowadzący apteki i zainteresowani sprzedażą leków poprzez Internet otrzymali z serwisu Allegro.pl korespondencję zawierającą informacje dotyczące sprzedaży leków OTC w serwisie.

„22 marca 2011 przedstawiliśmy Głównemu Inspektorowi Farmaceutycznemu obowiązujące zasady współpracy z aptekami, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii wskazywanych przez GIF we wcześniejszych wystąpieniach. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że przedmiotem zastrzeżeń Inspektoratu nie jest dopuszczalność współpracy aptek z serwisem Allegro.pl co do samej zasady, a jedynie troska o pełną zgodność modelu transakcji z obowiązującymi przepisami prawa oraz o efektywny nadzór nad działalnością poszczególnych aptek“ – brzmi treść informacji z Allegro.pl.

„Zgodnie z ustaleniami ze spotkania, przekazaliśmy GIF model współpracy, opracowany z uwzględnieniem uwag z dotychczasowej korespondencji. W odpowiedzi, Generalny Inspektor Farmaceutyczny nie zgłosił już uwag do modelu sprzedaży leków OTC w serwisie Allegro“ – informuje serwis.

W zawiązku z tym faramceuci zapytują, „czy teraz sprzedaż leków OTC przez apteki przy wykorzystaniu serwisu Allegro.pl jest dopuszczalna i czy rzeczywiście Główny Inspektor Farmaceutyczny dopuszcza taką sprzedaż, która moim zdaniem odbiega od rozporządzenia w sprawie warunków wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych wydawanych bez przepisu lekarza“.

Więcej: http://www.katowice.oia.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH