Prezes SIA postuluje zmianę wyniku konkursu Hipokrates 2015

PRAWO

Autor: SIA/rynekaptek.pl   06-10-2015, 08:57

Prezes SIA postuluje zmianę wyniku konkursu Hipokrates 2015 Dr n. farm. Piotr Brukiewicz, prezes SIA, postuluje zmianę zasad konkursu

Śląska Izba Aptekarska skierowała wniosek do Kapituły Konkursu Hipokrates o zmianę wyniku konkursu w kategorii Farmaceutka/Farmaceuta, gdyż w konkursie brały udział osoby wykonujące zawód technika farmaceutycznego. Proponuje też rozszerzenie kategorii.

Zdaniem dr n. farm. Piotra Brukiewicza, prezesa SIA, technik farmaceutyczny nie jest farmaceutą w rozumieniu ustawy. W uzasadnieniu wniosku powołuje się na ochronę prawną tytułu zawodowego, który przysługuje osobom, które ukończyły wyższe studia na wydziale farmaceutycznym i spełniły inne wymagane warunki.

Brukiewicz proponuje anulowanie wyników i w następnej edycji konkursu stworzenie kategorii technik farmaceutyczny, gdzie osoby posiadające ten tytuł mogłyby rywalizować pomiędzy sobą.

„Konkurs miał na celu wyłonienie najlepszego farmaceuty, w tej sytuacji wybór technika winien zostać unieważniony zgodnie z warunkami konkursu i umową zawartą pomiędzy Polska Press Sp. z o.o. Oddział Śląsk, a Śląską Okręgową Izbą Aptekarską w Katowicach.Wskazując na powyższe zwracam się o zmianę wyniku zgodnie z wnioskiem” – czytamy we wniosku.

Przypomnijmy, w zakończonym niedawno plebiscycie "Hipokrates 2015", w którym wyboru dokonują czytelnicy Dziennika Zachodniego, najlepszym aptekarzem na Śląsku okazała się technik farmaceutyczna, Małgorzata Bagieńska.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH