Profarm o potencjalnych problemach z dostarczaniem leków

PRAWO

Autor: LJX/rynekaptek.pl   27-10-2014, 15:54

17 października br., po 3 miesiącach postępowania odwoławczego, GIF uchylił własną decyzję z dnia 27 czerwca o cofnięciu hurtowni Profarm zezwolenia na prowadzenie działalności hurtowej.

"GIF uznał - zgodnie z argumentacją Profarm PS, że hurtownia ta sprowadziła leki w trybie importu docelowego z legalnego źródła w Indiach i USA, a więc nie ma przesłanek do cofnięcia zezwolenia" - informuje spółka w komunikacie prasowym.

"Nasza prawie czteromiesięczna walka na argumenty zarówno prawne jak i te o charakterze czysto społecznym, zakończyła się pełnym sukcesem – uchyleniem decyzji cofającej nasze zezwolenie oraz wezwaniem nas do zaprzestania naruszeń w trybie art. 120. Taka kara była naszym zdaniem jedyną słuszną i właściwą do zastosowania przy wykrytym naruszeniu, o co od początku apelowaliśmy" - ocenia zarząd spółki.

Dodaje: - Jednocześnie GIF wezwał nas do przestrzegania przepisów Prawa farmaceutycznego, w tym m. in. art. 4 Prawa farmaceutycznego. GIF uznał, wbrew argumentacji Profarm PS, że korzystanie z pośrednictwa hurtowni angielskiej i sprowadzenie leków w szybkim tempie, korekta błędów w zamówieniach szpitali celem dostarczenia prawidłowych dawek oraz zamiana leku niedostępnego na dostępny,  było sprzeczne z art. 4.

"GIF przedstawił interpretację, która odbiega od przyjmowanej przez lata pod rządami art. 4 i która znacznie utrudni sprowadzenia leków. Zdaniem GIF leki w ramach importu docelowego mogą być sprowadzane tylko bezpośrednio z krajów, w których są one zarejestrowane" - podkreślają władze firmy.

Zarząd firmy informuje, że ten wymóg utrudni czasowo i logistycznie sprowadzanie leków w trybie importu docelowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH