Projekt noweli dot. wyboru ofert

PRAWO

Autor: RCL/ rynekaptek.pl   08-12-2017, 13:07

Projekt noweli dot. wyboru ofert Projektowane zmiany będą miały zastosowanie wyłącznie do nowych postępowań o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, właściwych dla nowych zakresów świadczeń (fot. archiwum)

Opublikowano projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie określenia szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Jak informuje MZ, w wyniku analizy dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej przeprowadzonej wspólnie z NFZ, stwierdzono, że niezbędnym jest wprowadzenie zmian w kryteriach oceny ofert w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji leczniczej, świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej oraz psychiatrii i leczenia uzależnień, gwarantujących pacjentom dostęp do świadczeń. Zmiany dotyczą również świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego.

Wejście w życie rozwiązań przewidzianych w projekcie, zdaniem MZ, pozwoli na zabezpieczenie dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej w ramach nowego świadczenia gwarantowanego oraz powinno przyczynić się do wyboru najlepszych ofert złożonych w toku postępowania w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, biorąc pod uwagę ich jakość, kompleksowość, dostępność oraz cenę.

Projektowane zmiany będą miały zastosowanie wyłącznie do nowych postępowań o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, właściwych dla nowych zakresów świadczeń.

Więcej: https://legislacja.rcl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH