Projekt rozporządzenia ws. dofinansowania programów samorządowych

PRAWO

Autor: RCL/rynekaptek.pl   07-11-2016, 11:41

Projekt rozporządzenia ws. dofinansowania programów samorządowych MZ wydał projekt rozporządzenia ws. rozpatrywania wniosków o dofinansowanie programów polityki zdrowotnej.

Minister zdrowia opublikował projekt rozporządzenia w sprawie trybu składania i rozpatrywania wniosków o dofinansowanie programów polityki zdrowotnej realizowanych przez jednostkę samorządu terytorialnego.

Projekt rozporządzenia z dnia 2 listopada 2016 roku dotyczy także trybu rozliczania przekazanych środków i zwrotu środków niewykorzystanych lub wykorzystanych niezgodnie z przeznaczeniem.

Jak czytamy w uzasadnieniu, przepis wprowadzający możliwość występowania do dyrektorów oddziałów wojewódzkich NFZ z wnioskiem o dofinansowanie programu polityki zdrowotnej, został wprowadzony ustawą z dnia 11 września br. o zdrowiu publicznym i w chodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017 r.

Projekt przewiduje, aby wnioski były składane w terminie do 1 września roku poprzedzającego rok rozpoczęcia realizacji programu, z wyjątkiem pierwszego roku obowiązywania regulacji – w roku 2017, termin składania wniosków wyznaczono na 1 lutego.

Poza tym, dyrektor oddziału wojewódzkiego NFZ, uwzględniając wysokość środków przewidzianych na ten cel w planie finansowym oddziału na dany rok oraz terminu realizacji programów, może ogłosić dodatkowy termin składania wniosków.

Wnioski rozpatrywane są w terminie dwóch miesięcy od dnia upływu terminu składania wniosków.

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH