Projekt: zakaz reklamy solariów

PRAWO

Autor: gabinetodzaplecza.pl/ rynekaptek.pl   31-05-2017, 11:23

Projekt: zakaz reklamy solariów Zgodnie z tą definicją niedozwolone będą nie tylko zwykłe reklamy solarium, ale również organizowanie promocji, konkursów, tworzenie specjalnych karnetów itd

Do sejmu trafił prezydencki projekt ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium. W projekcie znajduje się nie tylko zakaz korzystania z solarium przez osoby niepełnoletnie, ale też zakaz reklamy solarium.

Pierwszą, najbardziej radykalną zmianą, którą zakłada projekt jest całkowity zakaz reklamy solarium - informuje gabinetodzaplecza.pl.

Zgodnie z projektem, zabrania się reklamy i promocji usług w zakresie udostępniania solarium, w szczególności:

1) w telewizji, radiu, prasie, kinach, podmiotach leczniczych, szkołach i placówkach oświatowo-wychowawczych, na terenie obiektów sportowo-rekreacyjnych oraz w innych miejscach publicznych;
2) na plakatach, w tym plakatach wielkoformatowych;
3) w środkach usług informatycznych.

Projekt zawiera też definicję słowa "promocja" - publiczne rozdawanie rekwizytów związanych z usługami w zakresie udostępniania solarium, oferowanie konsumentom tych usług po cenie niższej od normalnie stosowanej, organizowanie premiowanej sprzedaży usług w zakresie udostępniania solarium lub konkursów opartych na ich zakupie, a także innych form publicznego zachęcania do korzystania z solarium, bez względu na formę dotarcia do adresata.

Zgodnie z tą definicją niedozwolone będą nie tylko zwykłe reklamy solarium, ale również organizowanie promocji, konkursów, tworzenie specjalnych karnetów itd.

Za niestosowanie się do przepisów zostały przewidziane bardzo wysokie kary finansowe od 1.000 zł do nawet 50.000 zł! Kontrolowaniem gabinetów ma zająć się m.in. Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Więcej: http://gabinetodzaplecza.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH