Publikacja wykazu leków znowu bez vacatio legis

PRAWO

Autor: OIA Katowice/rynekaptek.pl   01-06-2011, 07:46

Publikacja wykazu leków znowu bez vacatio legis

NFZ Szczecin: wykaz obowiązuje od dnia opublikowania Dziennika Urzędowego Ministra Zdrowia z Wykazem, niezależnie od tego, że do połowy maja dziennik ten nie był dostępny.

W odpowiedzi na zapytanie Zachodniopomorskiej Izby Aptekarskiej, tamtejszy oddział wojewódzki NFZ informuje, że zgodnie z Konstytucją RP oraz ustawą z 20 lipca 2000r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych, jedyne źródło prawa na terenie RP stanowią akty normatywne ogłaszane w dziennikarz urzędowych.

”Obwieszczenie Prezesa URPL w sprawie ogłoszenia Urzędowego Wykazu Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium RP produktów leczniczych zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia z 14 kwietnia 2011 r. i tę datę należy uznać za wiążącą – stwierdza stanowisko OW NFZ w Szczecinie.

Farmaceuci ponownie zgłaszają problem, że nie po raz pierwszy Minister Zdrowia wprowadza akty normatywne w sposób uniemożliwiający zapoznanie się z ich treścią przed datą wejścia w życie.

„W tym przypadku, urzędowy wykaz produktów leczniczych w formie drukowanej został udostępniony dopiero 13 maja 2011 roku“ – alarmują farmaceuci.

“Identycznie jak w latach poprzednich, pomimo informacji, że jest już nowy wykaz, farmaceuci wciąż nie mają okazji się z nim zapoznać i zmuszeni są szukać innego dostępu do wykazu. W ocenie ZOIA za datę początkową obowiązywania wykazu należy przyjąć dzień 31 maja br (tj. w czternaście dni po otrzymaniu informacji 17 maja 2011 roku)“ – stwierdza izba aptekarska w Szczecinie.

Więcej: http://www.katowice.oia.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH