Pytanie NRA o ustawę refundacyjną

PRAWO

Autor: sejm, msx/rynekaptek.pl   19-01-2015, 08:05

Pytanie NRA o ustawę refundacyjną W Sejmie o Prawie farmaceutycznym

Marek Jędrzejczak, wiceprezes NRA chciał wiedzieć czy w kalendarzu ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza znajdują się obiecane prace nad zmianą Prawa farmaceutycznego i ustawy refundacyjnej. Odpowiedział nie otrzymał. Dlaczego?

Do dyskusji doszło podczas posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia. Marek Jędrzejczak dowodził, że podstawowa opieka zdrowotna, jak i choroby nowotworowe, to nie tylko diagnostyka, ale przede wszystkim terapia. Chorzy nowotworowo, to również terapia ambulatoryjna. Tymczasem leków w Polsce nadal brakuje.

W ocenie Marka Jędrzejczaka, apteki indywidualne, czyli podstawowy filar zaopatrzenia ludności w produkty lecznicze w co najmniej piętnastu krajach Unii Europejskiej, w Polsce mają utrudniony dostęp do dwustu leków ratujących zdrowie i życie.

W jego przekonaniu, podstawowy filar doceniony przez najbogatsze kraje Europy - apteki indywidualne - w Polsce z dnia na dzień muszą się zamykać ze względu na brak końcowych regulacji prawa farmaceutycznego i ustawy refundacyjnej.

Tomasz Latos, przewodniczący Komisji Zdrowia nie dopuścił jednak do rozwinięcia myśli przez Marka Jędrzejczaka, a to z tego powodu, że tematyka posiedzenia była ściśle określona, a dotyczyła stanu zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej obywatelom w związku z konfliktem, do którego doszło na przełomie roku pomiędzy ministrem zdrowia, NFZ a lekarzami zrzeszonymi w Porozumieniu Zielonogórskim.

Więcej: sejm.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH